ابن سینا به مردم این امکان را می دهد تا تلفن هوشمند خود را به یک آزمایشگاه تحقیقاتی کوچک تبدیل کنند تا با دانشمندان در یافتن کشفیات تغییردهنده‌ی زندگی همراه شوند.

تلفن های هوشمند و ابزارهای پوشیدنی ابزارهای قدرتمندی هستند که انقلابی در زندگی ما ایجاد کرده اند. فراتر از اتصال بی نظیر و بازی های معمولی ، تلفن های هوشمند به ما امکان می دهند رفتار خود را از طریق برنامه هایی مانند ابزارهای نظارت بر ورزش یا مجلات غذایی اندازه گیری کنیم. در حالی که چنین اطلاعاتی می تواند ما را به سمت تغییرات مثبت راهنمایی کند ، همچنین می تواند برای دانشمندان بسیار مفید باشد که به آنها در دستیابی به اکتشافات پیشگامانه کمک می کند. اطلاعات تلفن های هوشمند می تواند به محققان در درک بهتر انسان ها کمک کند و آنها می توانند از این درک برای بیماری های نبرد مانند ویروس زیکا یا ابولا ، برای کنترل رفتار سیگار کشیدن در نوجوانان یا طراحی خدمات حمل و نقل عمومی بهتر استفاده کنند.

ابن سینا اولین پلتفرمی است که گوشی های هوشمند را به آزمایشگاه های تحقیقاتی کوچک تبدیل می کند. این اجازه می دهد تا تقریباً از همه ویژگی های تلفن های هوشمند در مطالعات تحقیقاتی ، از نظارت حسگر منفعل گرفته تا کارهای کنترل شده ، و نظرسنجی های وابسته به زمینه استفاده شود. محققان می توانند از ابن سینا برای انجام دقیقتر مشاهدات خود و در مقیاس بزرگتر استفاده کنند ، در حالی که بار کمتری بر دوش شرکت کنندگان وارد می کنند. توانایی انجام صلاحیت ، رضایت آگاهانه و ثبت نام از طریق تلفن بدون نیاز به ملاقات فیزیکی با شرکت کنندگان به این معنی است که هر کسی از هر نقطه در جهان می تواند به مطالعه بپیوندد ، به شرط داشتن تلفن هوشمند. این به معنی شرکت کنندگان بیشتر و داده های معنی دارتر است.

مهمتر از همه ، هیچ تخصص برنامه نویسی برای استفاده از ابن سینا لازم نیست. توانایی برنامه ابن سینا برای تطبیق خود با هر نوع طرح مطالعه به این معنی است که هرکسی با هر سطح تخصصی در علوم کامپیوتر می تواند در عرض چند دقیقه شروع به استفاده از ابن سینا کند.

ابن سینا در ارقام

۵۸/۱۶۳ میلیون

ثبت داده

۱۳۴

مطالعه

۱۳۶۶۱

شرکت‌کننده

داستان ما

ابن سینا از یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه ساسکاچوان به نام iEpi سرچشمه گرفت. iEpi در ابتدا برای استفاده از حسگرها برای ردیابی انتشار ویروس H1N1 در مرکز کانادا در زمستان 2009 طراحی شد. پس از پروژه اولیه ، موفقیت iEpi ما را برای ادامه تحقیقات انگیزه داد. همکاران علاقه مند به استفاده از iEpi در زمینه های متنوع مانند طراحی بازی های رایانه ای ، اندازه گیری اثربخشی مداخلات مربوط به عوامل تعیین کننده سلامت اجتماعی ، علوم اجتماعی محاسباتی ، ردیابی خودکار گسترش عفونت در طول همه گیری ها شدند.

تجربه ما با کاربردهای متنوع iEpi و مشاهده اینکه چگونه می تواند به نفع و تسریع تحقیقات در زمینه های مختلف باشد ، ما را بر آن داشت تا آن را در اختیار سایر محققان نیز قرار دهیم. ابن سینا iEpi را توسعه داده است و یک سیستم تحقیقاتی کاملاً خودکار ایجاد می کند که برای هر کسی در هر نقطه از جهان قابل استفاده است. ابن سینا با موفقیت در پروژه هایی در آمریکای شمالی ، اروپا و استرالیا مستقر شده است.

همه حقوق محفوظ است

© 2024 Ebn-E-Sina Research

استفاده از داده ها برای پیشرفت علم.